Horní Lideč
oficiální stránky obce

Český den boje proti rakovině

10.05.2018

Ve středu, 16. května 2018, se uskuteční v celé zemi celonárodní sbírka ligy proti rakovině. Hlavním tématem letošní sbírky jsou nádory tlustého střeva.

 

 

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se koná pravidelně již od roku 1996. Jejím hlavním úkolem je informovat veřejnost o možnosti prevence rakoviny prostřednictvím letáků, které rozdávají dobrovolníci.

V Horní Lidči a přilehlých obcích sbírku zaštiťují skauti ze Skautského střediska Lidečko, a žáci základních a středních škol. Na frekventovaných místech jako jsou úřady, školy, obchody a nádraží, budou nabízet žluté kvítky měsíčku lékařského, který se stal symbolem sbírky. Je každý rok stejný, mění se jen barva stužky. V letošním roce bude vínová.

Dárci mohou přispět minimální částkou dvaceti korun. Výtěžek ze sbírky putuje na pomoc onkologicky nemocným pacientům, na zlepšení kvality jejich života, na prevenci a podporu onkologické výuky, výzkum a vybavení onkologických center

Přispět můžete i zasláním dárcovské DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo    87 777, koupit tak  e-kytičku a podpořit  Český den proti rakovině.

Více informací naleznete na ZDE

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač