Horní Lideč
oficiální stránky obce

Děti pomáhají dětem

31.10.2017

Již druhý letošní misijní jarmark proběhl v neděli 29. října v zasedací místnosti betlému v Horní Lidči

 

Děti pomáhají dětem, tak zní heslo členů Papežských misijních děl dětí v ČR(PMDD). V tomto případě však nejde jen o slovní frázi, prostřednictvím organizace Papežská misijní díla v ČR, pomáhají děti různými aktivitami těm, kteří to nejvíce potřebují. Malí misionáři, jak si členové misijních skupinek-klubíček, říkají, pořádají misijní jarmarky, misijní štrůdlování, koláče, akce jako „Jeden dárek navíc" či misijní bonbónek, čímž pomáhají financovat projekty na podporu vzdělávání dětí v chudých zemích celého světa. Pomáhají získávat prostředky na zdravotní péči, či péči o sirotky a základní životní potřeby chudých.

Mnohým se možná zdá, že pouze bohatí mohou pomoci chudým.  Zdálo by se, že děti jako takové, toho moc nezmohou. V klubku si povídáme, hrajeme hry a pak vyrábíme na misijní jarmarky. Jedná se o jednoduché věci, které zvládnou s pomocí i ti nejmladší. Pak je prodávají na misijním jarmarku, který organizujeme s pomocí maminek a jiných dobrovolníků. Bývají tak třikrát ročně. Peníze odesíláme na konto PMD. V loňském jsme přispěli částkou téměř čtyřiceti tisíc korun", přibližuje dění v misijním klubku v Horní Lidči vedoucí Patricie Nováková.

Misijní klubko v Horní Lidči vzniklo v roce 2010. Od té doby se v něm vystřídaly desítky dětí. V současné době se v budově betlému v Horní Lidči schází téměř třicet dětí mladšího školního věku, které nabídly svou pomoc kamarádům z celého světa. Uvědomují si, že ne každý se narodil v podmínkách, jaké mají ony.

„ Někdy nechodím moc ráda do školy, ale vím, že jsou děti, které by chtěly a nemohou. Nebo že třeba nemají ani jídlo a oblečení jako já a chtěla bych jim pomoct. Proto chodím do klubka.  A taky proto, že mě to tady baví a mám tu kamarády" svěřuje jedna z malých misionářek z Horní Lidče.

Misijní jarmark proběhl v budově betlému v Horní Lidči v neděli 29. října. Prodejní stoly byly zaplněny množstvím výrobků s převážně podzimní tématikou. Pro hosty bylo připraveno bohaté občerstvení. Nikdo, z téměř dvou set návštěvníků, neodcházel s prázdnou. Výtěžek již druhého letošního jarmarku, který pořádaly děti z misijního klubka z Horní Lidče, byl rovných sedmnáct tisíc korun.

Fotogalerie ZDE

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač