Horní Lideč
oficiální stránky obce

Horní Lideč byla představena na deváté konferenci cestovního ruchu

01.03.2018

Výroční konference cestovního ruchu inspirovala k další práci

 

 

Devátá výroční konference cestovního ruchu, kterou pravidelně pořádá Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, byla uspořádána v obci Lidečko za přítomnosti téměř stovky účastníků. Zastoupeni byli podnikatelé a subjekty v cestovním ruchu, turistická informační centra z Východní Moravy, partneři z turistických oblastí a pozvaní hosté. Historicky poprvé byla přesunuta z velkých měst, kde se pravidelně konala, do nevelké obce na Valašsku. Výběrem lokalizace chtěla Centrála mimo jiné poukázat na potenciál venkovské turistiky a agroturistiky v regionu.

Konferenci zahájil starosta obce Lidečko Ing. Vojtěch Ryza. Po přivítání účastníků měl pro hosty překvapení v podobě ukázky tradičních mikulášských masek. A sklidil za to velký úspěch. „ Víte, nám přijde dodržování této tradice běžné, ale stále více se setkávám s tím, že to až tak běžné není, že je to v podstatě výjimečná záležitost, proto jsem se rozhodl na ni upozornit" dodal Vojtěch Ryza k průvodu řinčících čertů a masek, z nichž každá má jinou symboliku a také patřičnou úroveň.

V průběhu konference byly vyhodnoceny výsledky cestovního ruchu ve Zlínském a dalších moravských krajích za rok 2017 ředitelem společnosti m-Ark Marketing a reklama, s. r. o. Ivanem Markem. Za Agenturu CzechTourism prezentoval Aleš Pangrác filosofii a pravidla podpory cestovního ruchu v regionech. Letos naposled v pozici ředitelky hodnotila Dana Daňová cestovní ruch na Východní Moravě v roce 2017. Byl také představen marketingový plán Centrály na rok 2018.

Starosta obce Josef Tkadlec poukázal na potenciál cestovního ruchu v mikroregionu Hornolidečsko, obec Horní Lideč i úspěšné projekty, které se podařilo zrealizovat. V rámci přednášky demonstroval také model nového multikulturního projektu „Trezor přírody", který si účastníci konference mohli prohlédnout.

Inspirativní byly zejména prezentace ukazující produkty agroturistiky např. Ranč Bučiska v Rožnově pod Radhoštěm, regionální značky a produkty, subjekty ukazující propojení veřejného a podnikatelského sektoru prostřednictvím Hotelu Skanzen a Archeoskanzenu v Modré u Velehradu, aj.

Na závěr konference také centrála vyhlásila ocenění s příznačným názvem Osobnost - „Srdcař" cestovního ruchu, kterou se letošní rok stala Alena Vašutová, vedoucí Informačního centra Zvonice Soláň v Karolince na Vsetínsku. Toto ocenění je udělováno od roku 2016. První držitelkou se stala Renata Polišenská, tajemnice Regionu Slovácko, sdružení pro cestovní ruch. Loni zvítězil Roman Kalabus, velký podporovatel cykloturistiky na Valašsku.

Deváté konferenci cestovního ruchu Východní Moravy udělili záštitu generální ředitelka České centrály cestovního ruchu CzechTourism Monika Palatková a člen Rady Zlínského kraje Jan Pijáček.

Fotografie: Zdeněk Urbanovský

Fotogalerie ZDE

 

 

 

 
Zdeněk Urbanovský hovořil o formě efektivní propagace regionu
Ředitelka CCRVM Dana Daňová
Výroční konference cestovního ruchu se uskutečnila v obci Lidečko
Účastníci konference
Starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec
V úvodu konference se představily tradiční mikulášské masky
Starosta obce Lidečko Vojtěch Ryza
Starosta obce Modrá Miroslav Kovářik a ředitel hotelu Skanzen Josef Hájek
Aleš Pangrác za CzechTourism představil pravidla podpory cestovního ruchu v regionech
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač