Horní Lideč
oficiální stránky obce

Letošní Vařáky ovládli Karel Hartl a Silvie Zvonková

12.06.2018

Uplynulou sobotu (9. Června 2018) se již po šestnácté uskutečnil cyklistický závod Vařákovy paseky, který se svou náročností řadí mezi profesionální závody kategorie půlmaraton.

 

 

Závodníci z řad mužů zajíždějí trasu dlouhou devětatřicet kilometrů, ženy se musí vypořádat s jednadvacet kilometrů dlouhou tratí. Závod vede převážně horským terénem. V letošním roce však počasí závodníkům na rozdíl od loňska přálo, tudíž byl terén dobře sjízdný a až na defekty se nevyskytly v tomto směru žádné komplikace.

Na start se v letošním roce postavilo téměř padesát cyklistů. Absolutním vítězem v kategorii mužů se stal Karel Hartl, který trasu zajel v čase 1:21:08s. Necelé dvě minuty za ním dojel Tomáš Plášek. V řadách žen byla bezkonkurenčně nejlepší Silvie Zvonková s časem 0:55:28s.

Malých cyklistů se na start letos postavilo o poznání více. V  dětských závodech se utkalo téměř sto čtyřicet malých sportovců v deseti kategoriích. Na odrážedlech a kolech si mohly vyznačenou trasu vyzkoušet už děti mladší čtyř roků, vítězkou této kategorie se stala Alice Zvonková, a následovala tak svou maminku na stupních vítězů.

 „ Je pro mě velkým překvapením, že se na závod přihlásilo tolik dětí. Je to krásné, sledovat je, s jakou radostí a odhodlaností jezdí. Velký dík patří jim a jejich rodičům, kteří je ke sportu vedou. Chtěl bych tímto poděkovat ředitelce ZŠ Horní Lideč Mgr. Gabriele Daňkové a všem pedagogům, kteří organizaci dětských závodů zaštítili. Stejně tak Obci Horní Lideč za jejich podporu a pomoc při pořádání závodu", dodal hlavní organizátor cyklistického závodu Vařákovy paseky Pavel Petrůj.

Fotogalerie ZDE

 

 
 

Ke stažení

Celkové výsledky - dospělíCelkové výsledky - dospělí
Celkové výsledky - dětiCelkové výsledky - děti
 
Hartl Karel, Tomáš Plášek, Pavel Ovesný,
Silvie Zvonková, Lucie Javorová, Kristýna Saňáková
Dětského závodu se zúčastnilo více než sto cyklistů
Alice zvonková zvítězila v kategorii dětí do čtyř let
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač