Horní Lideč
oficiální stránky obce

Můj první gól

05.06.2018

Ve čtvrtek (31. května) proběhla na sportovním areálu v Horní Lidči akce s názvem Měsíc náborů. Jedná se o náborovou akci orientovanou na seznámení dětí s fotbalem. Nábory mladých fotbalistů probíhají dvakrát ročně po celé ČR, v průběhu měsíce května a září.

 

 

Mladí začínající sportovci si mohli vyzkoušet různé druhy pohybu, sportovních dovedností, a samozřejmě zahrát si i se svými kamarády fotbal. Děti mohou být registrovány v různých sportovních klubech již ve věku pěti let, proto se na náboru objevily i děti z mateřské školy.

V rámci měsíce náborů jsme se rozhodli uspořádat nábor dětí, který pořádá Fotbalová asociace ČR. Měsíc náborů u nás probíhá poprvé. Rádi bychom tímto děti přilákali ke sportovním aktivitám a především k fotbalu, abychom měli s kým pokračovat, dětí a lidí do fotbalu je totiž strašně málo", uvedl předseda TJ Horní Lideč Bronislav Gajdošík.

Akce se zúčastnily děti z MŠ Horní Lideč a žáci prvních druhých ročníků základních škol v Horní Lidči, Lačnova a Střelné.  Z připravených stanovišť si nejvíce pochvalovaly střelbu na bránu a slalom. Některé z nich nevyloučily, že by se fotbalu v budoucnu chtěly věnovat.

Doufáme, že některé z dětí k fotbalu přilákáme. Rád bych touto cestou chtěl poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se na přípravě náboru podíleli, především pak FAČR a Krajskému fotbalovému svazu ve Zlíně, že jsme tuto akci mohli uspořádat v takovém rozsahu", dodal závěrem Bronislav Gajdošík.

Fotogalerie ZDE

 

 
Děti si mohly vyzkoušet různé aktivity
V průběhu května probíhají náborové akce
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač