Horní Lideč
oficiální stránky obce

O jarních prázdninách nemusíte sedět doma

19.02.2018

V týdnu od 19. - 23. února probíhají ve zlínském kraji jarní prázdniny. Vždy vyvstane otázka, jak zabavit především ty nejmenší. Přinášíme několik tipů, jak příjemně strávit společný čas v tomto regionu pro všechny věkové kategorie.

 

 

Letošní zima vyznavačům zimních sportů opravdu nepřála. Nicméně i přesto jsou místa, kde je možné si dobře zalyžovat. Příznivé podmínky jsou ve Ski areálu Pozděchov, pro malé začínající lyžaře je od neděle 18. února opět otevřen dětský lyžařský vlek u polikliniky ve Valašských Kloboukách. Sjezdovka funguje také ve Ski areálu Karolinka, kde letos zprovoznili nový dětský vlek s pomou. Lyžařský vlek v Újezdu plánují otevřít koncem týdne, aktuální informace budou na stránkách.

Bohatý program nabízejí malým i velkým návštěvníkům hvězdárny ve Vsetíně a Valašském Meziříčí. Vsetínská Hvězdárna pořádá letos již tradiční 26. Týden otevřených dveří. V jeho průběhu se můžete seznámit s pozorovatelnou, meteorologickou stanicí a astronomickými přístroji. Malé děti se mohou těšit na krátké animované pohádky o vesmíru, starší a dospělí zase projekci 3D filmů o kosmonautice. Hvězdárna Valašské Meziříčí je v době prázdnin otevřena i během dne. Nabízí exkursi po vybraných pracovištích, prohlídku expozic a seznámení s dalekohledem.

Další kulturní zážitky slibuje Kino Svět ve Valašských Kloboukách, které přizpůsobilo svůj program prázdninovému týdnu. A pokud se nevyberete tam, k dispozici je návštěva kina Vatra ve Vsetíně.

Vyznavači pohybových aktivit, zejména ti nejmenší, si přijdou na své v Dětském centru Džungle ve Vsetíně. Je tvořeno třípatrovým prolézacím labyrintem a spoustou jiných atrakcí, které ocení zvlášť menší děti. Rodiče uvítají posezení v příjemném prostředí kavárny. Nudit se nebudete ani na Zámku ve Vsetíně!

Ani v zimě se nemusíme vzdávat ryze letních sportů jako je plavání. Městské lázně ve Vsetíně, Krytý plavecký bazén v Brumově - Bylnici nebo Krytý plavecký bazén ve Valašské Meziříčí se spoustou atrakcí jsou pro milovníky vodních sportů jako svořené.

Tradičně i Zlínská ZOO myslí na své návštěvníky a v době jarních prázdnin připravuje speciální program plný herních aktivit a soutěží s názvem „ZOOlympiáda 2018".

Také Československý mechanický betlém je v tomto týdnu otevřen návštěvníkům.  Každý den, v 14,00 hodin, je možné shlédnout působivý příběh o životě, zvycích a tradicích na Valašsku. K prohlídce je expozice otevřena denně od 10,00-16,00 hodin.

 

 
Prázdniny v ZOO
Hvězdárna Vsetín
Program kina Svět
Hvězdárna Valašské Meziříčí
Program va zámku Vsetín
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač