Horní Lideč
oficiální stránky obce

Ohlédnutí za dobou adventní

10.01.2018

Přípravy na vánoční svátky znamenají pro spoustu lidí převážně stres a shon. Přesto má být doba adventní dobou ztišení,zastavení se a setkávání. A právě toho mohli občané Horní Lidče využít při různých akcích, které pro ně byly připraveny.

 

 

Hned začátkem prosince proběhla akce s názvem Adventní zpívání u betlému, které se zúčastnily stovky lidí nejen z Horní Lidče. V rámci sobotního podvečera byl rozsvícen historicky první vánoční strom v obci. Občanům byl představen nový projekt Trezor přírody, kulturní a společenské zařízení, jehož realizace je plánovaná na letošní rok. O kulturní doprovod se postarala DH Kotáranka, folklórní soubor Konopa z Dohňan i děti ze základní školy. Pro zahřátí byl připraven punč i pravá valašská kyselica. Ohlasy na tuto akci byly velmi pozitivní a snad se podaří ji zopakovat.

Další, a v tomto případě již tradiční zastavení v předvánoční době, pořádá ZŠ v Horní Lidči. Akce probíhá v tělocvičně školy a bývá hojně navštěvována jak dětmi, tak i jejich rodiči. Nejinak tomu bylo i letos. Návštěvníky čekal pestrý vánoční program s možností zakoupení vánočního punče a výrobků na jarmarku, který zde souběžně probíhal. Za zmínku stojí také letošní překrásná vánoční výzdoba, která doladila jak vánoční náladu, tak představení dětí.

Milovníci folkloru si přišli na své předposlední adventní sobotu, kdy CM Lidčan pokřtila v KD Lidečko své první album a oslavila zároveň deset let od svého založení. Hostům tohoto galavečeru bylo nabídnuto nejen bohaté občerstvení, ale především bohatý kulturní program. V jeho průběhu se mohli zaposlouchat do lidových cimbálových písní v podání CM Lidčan a Vsacan. Vystoupil i FS Valášek z Horní Lidče, který s CM Lidčan dlouhá léta spolupracuje. Hostem večera byla paní Zdeňka Straškrabová, jedna z nejlepších zpěvaček celého Valašska, jejíž výkon sklidil bouřlivý potlesk.

Atmosféru už vlastních vánočních svátků dokreslilo vystoupení Dechové hudby Lidečanka v kostele svatého Václava. Letošní vánoční koncert poprvé zahajovala schola a scholička z Horní Lidče. Naplněným kostelem se nesly nejen tradiční, ale i moderní vánoční písně a koledy z celého světa.

Více fotografií z akcí ZDE

 
Nový cimbál byl pokřťen starostou a místostarostou obce Horní Lideč jak jinak, než slivovicí
Letošní "Vánoční akademie" byla připravena do posledního detailu
Adventního setkání u betlému se zúčastnily stovky lidí
CM Lidčan slavila 10 let od svého založení
Zazněly i netradiční vánoční písně z celého světa
Vánoční koncert v podání DH Lidečanka
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač