Horní Lideč
oficiální stránky obce

Peleton téměř sedmdesáti cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem dorazil do Horní Lidče

06.06.2018

Charitativní projekt „Na kole dětem", jehož patronem je desetinásobný mistr světa v jízdě na historickém kole, Josef Zimovčák, dorazil ve čtvrtek odpoledne (31. května) na sportovní areál v Horní Lidči. Na sto pětadvacet kilometrů dlouhé trati z Lipníku nad Bečvou do Horní Lidče ho doprovázel tým téměř sedmdesáti cyklistů. Na hřišti v Horní Lidči ukončili první etapu peletonu.

 

 

Do Horní Lidče jsme se velmi těšily, jako vždy, děkujeme za podmínky, které jste pro nás připravili. Náš projekt sebou nese čtyři P - pomoc, přátelství, pohyb a poznání. Pomáháme dětem, sami sobě pohybem, potkáváme se s druhými lidmi a poznáváme krásná místa naší vlasti. Na cestě nás vítají lidé spokojení a zdraví a já bych samozřejmě všem přál, aby zdraví byli, protože to je to nejcennější. A pokud zdraví jsme, je naší povinností pomoci těm, kteří to štěstí nemají. A momentálně i vy jste našimi partnery, jedete v tom s námi" dodal na adresu Horní Lidče Josef Zimovčák.

Starosta obce Josef Tkadlec převzal certifikát nadace Na kole dětem, čímž se obec Horní Lideč oficiálně stala partnerem projektu. Nadaci Josefa Zimovčáka byl předán finanční dar v hodnotě pěti tisíc korun.

Sportovci se v Horní Lidči zdrželi až do pátku. Kolem osmé hodiny ranní starosta obce Josef Tkadlec neoficiálně odstartoval druhou etapu cesty po městech a obcích. Peleton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem zamířil do téměř devadesát kilometrů vzdálených Drslavic.

Letos už devátý ročník veřejné cyklotour Na kole dětem je charitativní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí a jejich rodin. Patron nadačního fondu Josef Zimovčák, který se svou jízdou na vysokém kole přes Českou Republiku za doprovodu známých osobností, lékařů a sportovců, snaží získávat peníze na výše zmíněný projekt. Z finančního výtěžku jsou hrazeny zejména rekondiční pobyty dětí, které postihla vážná nemoc.

Více informací o projektu naleznete ZDE.

Fotogalerie ZDE.

 

 
Starosta obce Josef Tkadlec převzal certifikát nadace
Starosta obce odstartoval v pátek ráno peleton sportovců
O jízdu na vysokém kole byl zájem
Taneční skupina YasmeenDance se postarala o kulturní program
Desetinásobný mistr světa Josef Zimovčák
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač