Horní Lideč
oficiální stránky obce

Petra Chovancová patří do týmu nejlepších hasiček světa!

09.10.2017

Letošní Mistrovství světa v požárním sportu, v pořadí osmé pro muže a čtvrté pro ženy, se uskutečnilo v Tureckém Izmiru od 27. -30. září

 

Při slavnostním zahájení se představilo celkem osmnáct týmů nejlepších hasičů z celého světa. Ti museli obstát v disciplínách jako výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže, běh na sto metrů, štafety a požární útok.

Petra Chovancová z Horní Lidče patří mezi deset nejlepších sportovkyň českého národního týmu a účast na nejprestižnější hasičské soutěži pro ni není novinkou. Za českou republiku závodila letos již po páté.

„Jeli jsme do úplně jiné země, s jinou kulturou a měly jsme z toho trochu obavy, které se ale nakonec ukázaly zbytečné. Ubytování i jídlo včetně pitného režimu bylo opravdu nadstandartní. Z hlediska organizace vidím toto mistrovství však jako jedno z těch slabších. Spousta věcí nebyla připravená, třeba startovní bloky postavili až na vlastní závod. Náročné byly také přesuny na stadion, kvůli tréninku. Bylo to asi šedesát kilometrů daleko" přibližuje podmínky během závodů Petra Chovancová.

Nic z toho však neovlivnilo český ženský tým v jejich sportovním nasazení. Během mistrovství se jim podařilo získat 4. místo z výstupu na cvičnou věž, 2. místo v běhu na sto metrů a 2. místo ze štafety. Poslední den mistrovství patřil požárním útokům, kde se hned prvním pokusem vyšplhaly na první místo a jejich čas do konce disciplíny už nikdo nepřekonal. S celkovým součtem devíti bodů tak získalo družstvo žen první historický titul mistrů světa! Na druhém místě skončily žhavé adeptky na výhru z Ruska, třetí Kazachstán.

Nyní si Petra užívá zaslouženého odpočinku. „Momentálně chodím do školy. Zhruba za měsíc se začnu připravovat na další sezónu. První závody mě čekají v dubnu v Jablonecké hale. Poslední dny byly extrémně náročné, naplněné emocemi. Zlato jsme nečekaly, o to víc jsme byly překvapeny. Jsem maximálně spokojená," uzavírá  mistryně světa v hasičském sportu Petra Chovancová.

Petře moc blahopřeji, velmi si vážím jejího zodpovědného přístupu k závodům, přípravě. Ukazuje se, že pokud člověk dělá svou věc zodpovědně, s nadšením, tak se dají překonat i velké překážky", uvedl v rámci gratulace Petře Chovancové starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec.

Fotogalerie

Autor fotografií: FireTV

 
Mistryně světa z České Republiky
Čekání na výsledky
Petra Chovancová při závodu
Petra Chovancová na MS v požární sportu v tureckém Izmiru
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač