Horní Lideč
oficiální stránky obce

Projekt OTEVŘENÉ BRÁNY pokračuje

23.05.2018

Milovníci sakrálních architektur mají letos znovu „otevřené brány" do kostelů a bazilik Zlínského kraje a Arcibiskupství Olomouckého

 

 

Otevřené brány jsou projektem Zlínského kraje, Arcibiskupství olomouckého, evangelické církve, měst, obcí a farností. Smyslem je přiblížit významné sakrální památky, seznámit návštěvníky s jejich historií a zajímavostmi a poukázat i na další zajímavá místa v okolí. Kdo je nestihl navštívit v loňském roce, má příležitost nyní.

Kostel svatého Václava v Horní Lidči je jedním z mnoha sakrálních staveb, které lze během turistické sezony, od května do září, navštívit. Kostel je přístupný každý den, můžete si jej prohlédnout sami nebo je možné dovědět se více informací od proškoleného průvodce a to denně (kromě pondělí) v době od 10,00-12,00 a 13,00-16,00 včetně víkendů. Mimo tuto dobu a pro větší skupiny lidí lze objednat komentovanou prohlídku na telefonním čísle +420 737 701 047.

Přijďte se podívat do kostela sv. Václava v Horní Lidči. V této stavbě moderního rázu můžete najít spoustu skrytých symbolů, můžete zde také pocítit i zvrásněné ruce lidí, kteří svými vlastními silami přispěli ke stavbě „dřevěné katedrály", kterou s obětí a láskou zbudovali.

 

 
Interiér svatého Václava v Horní Lidči
Kostel svatého Václava v Horní Lidči
Návštěvníci kostela sv. Václava
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač