Horní Lideč
oficiální stránky obce

Pulčínský Amfolkfest

28.07.2017

Malá osada Pulčín opět ožije tradičním folkovým festivalem v sobotu 29. července. Tradičně se tak sejdou v areálu místního informačního centra a přilehlé zahradě folkové kapely, písničkáři, návštěvníci, jejich děti a psi, zkrátka všichni ti, kteří si tento festival zamilovali.

 

 

Program se i letos skládá jak z českých tak i slovenských kapel. Vystoupí například Vocode, Pavel Tabásek & Partyja, Stráníci, Dareband, Sova Slamák Sasaband a jako každý rok i kapela Jasoň, bez které by se festival už neobešel.

Hlavním hostem letošního roku bude Tomáš Kočko & ORCHESTR. Na taneční parket Vás v 21.30 pozvou vsetínští Gympleři, kteří zakončí celodenní hudební maraton. Hlavní pořadatelka Eva Endy Rohlenová si vždy zakládá na pestré dramaturgii, avšak k festivalu neodmyslitelně patří i genius loci Pulčínských skal a nádherné krajiny, která tuto malou osadu obklopuje. „Festivalové dění, které počet obyvatel z původních cca 80 lidí mnohdy zpětinásobí, vypadá jako velká rodinná zahradní párty. Pro ty co si mají chuť zazpívat, nebo jen tak posedět a nostalgicky vzpomínat je to každoroční páteční session, který se bude pomalinku rozjíždět v pátek po 19 hodině."doplňuje Eva Endy Rohlenová.

Festival je přátelský také k rodinám s malými dětmi. Rodinné a mateřské centrum Sluníčko pro ně zajišťuje různé aktivity. Stanování je opět možné na romantickém tábořišti u skal, nad restaurací Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho.

Původní název festivalu je vlastně zkratkou slov amatérský folkový festival. Muzikanti se možná za profesionály nepovažují, avšak o to více jsou jejich výkony oceňovány potleskem návštěvníků. Letos přijeďte již na snídani, kdy se budou podávat pravé valašské frgály, kafe do hrnku, kyselice, špekáčky, tousty a hermelín. To vše za doprovodu příjemné hudby a příjemných lidí. Užijte si poslední červencovou sobotu v příjemné atmosféře Amfolkfestu.

Více informací naleznete na www.amfolkfest.cz

Kontakt:

Eva Endy Rohlenová

Tel. 737 771 413

E-mail: eva.rohlenova @gmail.com

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač