Horní Lideč
oficiální stránky obce

Skauti se letos opět zapojili

18.04.2018

Ukliďme svět, ukliďme Česko, je název dobrovolnické úklidové akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

 

 

V obci Horní Lideč se do této akce pravidelně zapojují skauti z Horní Lidče a Lidečka. Cílem úklidu byl v tomto roce břeh říčky Senice, která obcemi Horní Lideč a Lidečko protéká.

V sobotu 14. dubna v ranních hodinách se skupina dobrovolníků shromáždila na rozhraní obou obcí. Skauti z Horní Lidče uklízeli břeh Senice v okolí ZŠ Horní Lideč, skauti z Lidečka pak vyčistili potok na začátku obce.

Nepořádku naštěstí letos nebylo mnoho.  Většinou se jednalo o papírky, plastové lahve, obaly od sladkostí a cigaret. Žádný super artikl, jako kapotu auta apod., jako tenkrát, když jsme uklízeli Račné, jsme nenašli" dodává organizátorka a vůdce střediska skautů Ludmila Rumánková Mužikovská.

Do akce bylo zapojeno více než třicet dětí, dokonce i někteří rodiče. Konečné skóre na konci dne bylo několik pytlů odpadků, jejichž odvoz zajistily příslušné obce. Dobrovolníci se rozcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Jejich činnost nezůstala bez povšimnutí. Během úklidu byli několikrát pochváleni od kolemjdoucích. „ Děti i já jsem moc ráda, že si naší činnosti někdo všiml a ocenil dobrou věc. Že jdeme příkladem a vedeme k tomu mladší děti. Neděláme to pro sebe, snažíme se, aby se tady všem lépe žilo", uzavírá Ludmila Rumánková Mužikovská.

 

 
Náročných podmínek se skauti nezalekli
V letošním roce uklízeli břehy říčky Senice
Odměnou jim byl pocit dobře odvedené práce i pochvala všímavých kolemjdoucích
Do velké úklidové akce se pravidelně zapojují skauti z Horní Lidče a Lidečka
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač