Horní Lideč
oficiální stránky obce

Skončil školní rok 2017/2018

02.07.2018

V pátek 29. července byl uzavřen školní rok 2017/2018. Začaly letní prázdniny.

 

 

Den, na který se těší většina dětí školou povinných, však provázely i slzy dojetí. Pro většinu žáků základní školy Horní Lideč tradiční začátek prázdnin, pro deváťáky nejistota a obavy z neznámého.

Po osmé hodině ranní se žáci společně s učiteli shromáždili na nádvoří před školou, deváťáci nastoupili v slavnostním průvodu, řada z nich neskrývala dojetí. V roli žáků ZŠ Horní Lideč stáli dnes před školou naposled. Jejich zástupci poděkovali všem pedagogům a vedení školy za pomoc a podporu, kterou si mnohdy ani neuvědomovali. Zavzpomínali na společné chvíle strávené při výletech, tanečním i sportovním lyžařském kursu.

Vedení školy se letos rozhodlo udělit zvláštní ocenění za účast na olympiádách a vědomostních soutěžích „ Einstein roku" Jiřímu Strnadovi. Titul „Sofista roku" získal Zdeněk Šerý za pomoc a účast na různých kulturních akcích, „Sportovcem roku" se stal Erik Janáč. Pavlína Zádrapová a Šimon Švirák dostali titul „Hlava roku". Letos byl oceněný i „Sportovní team roku" florbalistů.

Žáky i pedagogy pozdravil také starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec, který všem popřál klidné pohodové prázdniny a deváťákům šťastný start do nových škol. Nakonec ředitelka školy Mgr. Gabriela Daňková požádala školníka o poslední zazvonění, které provázelo jásání více než tří set žáků Základní školy v Horní Lidči a prázdniny začaly.

Fotogalerie ZDE

 
Žáci devátých tříd poděkovali všem pedagogům
Pavlína Zádrapová byla oceněna titulem Hlava roku
Šimon Švirák získal ttul Hlava roku
Ředitelka ZŠ Horní Lideč Mgr.Gabriela Daňková
Zdeněk Šerý získal titul Sofista roku
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač