Horní Lideč
oficiální stránky obce

Slavnostní otvírání pump trackové dráhy

14.06.2017

V sobotu 17. června bude na pump tracku živo!!!

 

Od září roku 2016 mohou cyklisté využívat speciální pump-trackovou dráhu, která vznikla na místě bývalé školní zahrady u základní školy v Horní Lidči. Myšlenka postavit tuto dnes mezi mladými lidmi populární dráhu, vznikla v hlavě jedenadvacetiletého Lukáše Peška z Horní Lidče.

Projekt Pumptrack Horní Lideč vznikl spontánně, když jsem spolu se svými kamarády Tomášem Fojtů a Josefem Zimkem diskutovali o tom, že zde v okolí je mnoho „bikerů", kteří nemají možnost si zde pořádně zajezdit na něčem, co by je bavilo. Tak se zrodil nápad postavit zde pumptrack. Po nějaké době projekt ale bohužel  upadl v zapomnění, jelikož to zahrnovalo příliš mnoho formalit a najednou se naše nadšení jakoby vytratilo", vzpomíná na těžké začátky Lukáš Pešek.

Prvotní euforie sice opadla, ale když Lukáš viděl skupinu dětí, která se zápalem sjížděla muldy z navezené škváry, rozhodl se v původním záměru pokračovat. Dal dohromady partu lidí, v čele s Davidem Chrápkem z Karviné, který má se stavbou podobných tratí zkušenosti a ve spojitosti s obcí Horní Lideč se do projektu pustili.

Po konzultacích s panem starostou Josefem Tkadlecem jsme se rozhodli pumptrack postavit na frekventovanějším a technicky zajištěném místě tak, aby byl k dispozici všem a výhradně dětem, čemuž lokace u základní školy na bývalých zahrádkách vyhovovala. S realizací se začalo v minulém roce o prázdninách. S pomocí mnoha nadšenců byla dráha postavena zhruba za pět dní, v srpnu už se jezdilo", dodává k samotné realizaci Lukáš Pešek.

V sobotu proběhne slavnostní otevření, na které se moc těšíme a všechny srdečně zveme! Plánujeme závody pro děti, bude zde také rampa, na které budou skákat a předvádět triky profesionální jezdci. Plánujeme spoustu aktivit, aby si mohl zajezdit opravdu každý. Je se rozhodně na co těšit", uzavírá tvůrce projektu.

Celý projekt mladých nadšenců se setkal s pozitivními reakcemi jak ze strany dětí, tak i jejich rodičů, kteří oceňují, že vzniklo místo, kde mohou jejich ratolesti trávit volný čas. Pump-trackový typ dráhy, který používá „pumpování" (pohyb nahoru a dolů) jako hnací sílu, je denně využíván nejen místními, ale i přespolními amatérskými i profesionálními jezdci. Je jedinečný pro nácvik rovnováhy a získávání dovedností na jízdních kolech. Jízda na něm je zábavná a bezpečná pro všechny věkové kategorie i typy kol. Pumptrack vytváří nový směr využití kol, vytváří nové komunity a prostředí pro překlenutí generačních rozdílů mezi rodiči, dospívajícími a malými dětmi.

 

 

 
David Chrápek a lukáš Pešek při stavbě dráhy
Dráha je hojně využívaná
Pump track Horní Lideč
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač