Horní Lideč
oficiální stránky obce

Studenti ZUŠky zasvětili děti do tajů hudby

25.04.2018

Hudba nepochybně patří k životu člověka. Má pozitivní vliv na rozvoj dětí především v oblasti estetického cítění, ovlivňuje všestranný harmonický rozvoj. Jak je důležité seznamovat děti s hudbou od malička, si uvědomují především pedagogové a vyučující z uměleckých škol. Z tohoto důvodu ZUŠ Vsetín pořádá pravidelně výchovně vzdělávací koncerty pro děti předškolního a mladšího školního věku.

 

 

Výchovně vzdělávací koncert, na pobočce ZUŠ Vsetín v Horní Lidči, proběhl v prostorách jídelny Základní školy Horní Lideč v pondělí 23. dubna. Navštívila ho asi stovka dětí z místní mateřské školy a žáci prvních a druhých tříd.

Školní jídelna se na chvilku proměnila v hudební muzeum. Celému prostoru dominoval obraz kouzelného zámečku „Basov nad Tenorkou". Hurvínek a Mánička, dvě oblíbené pohádkové postavy, provedli děti jak zámkem, tak i muzeem. Malí posluchači se seznámili prostřednictvím krátkých pohádek s notami, různými hudebními nástroji a jejich vznikem.

Dětem musíte přiblížit hudbu způsobem vhodným jejich věku. Hurvínka zná každý, proto vznikla myšlenka seznámit děti s hudebními nástroji prostřednictvím této oblíbené postavy", komentuje Petra Slováková, organizátorka koncertu.

Návštěvníci si během programu zkusili, že hrát na některé z nástrojů není vůbec jednoduché, a že to obnáší spoustu času a trpělivosti.

Snažili jsme se, aby byl koncert pestrý. Proto bylo povídání proloženo hrou na hudební nástroje. Naši žáci představili v podstatě všechny nástroje, které se na naší ZUŠ vyučují. Děti si tak mohou udělat obrázek o tom, který by v budoucnu chtěly vyzkoušet", komentuje průběh koncertu Petra Slováková.

Jsem ráda, že tyto akce probíhají. A to i přesto, že připravit je, obnáší spoustu práce. Nepochybuju však o tom, že mají pro děti velký význam", dodává závěrem Petra Slováková.

ZUŠ ve Vsetíně pořádá výchovně vzdělávací koncerty na všech svých pobočkách v průběhu měsíce dubna. Pokud se malým návštěvníkům těchto koncertů zalíbí některý z představených hudebních nástrojů, a zatouží ZUŠ  navštěvovat, mají možnost se přihlásit.

Přijímací zkoušky na ZUŠ ve Vsetíně budou probíhat na pobočce v Horní Lidči v pátek 1. června 2018 v době od 13,00 - 17,00. Podrobné informace naleznete přímo na stránkách ZUŠ Vsetín.

Fotogalerie ZDE

 
Hra na bicí sklidila velký úspěch
Žáci představili nástroje,které jsou na místní ZUŠ vyučovány
Děti si vyzkoušely různé hudební nástroje
Petra Slováková a Karel Kubka uspořádali pro děti výchovně vzdělávací koncert
Pohádkovým hradem je provedl Hurvínek s Máničkou
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač