Horní Lideč
oficiální stránky obce

Studenti ZUŠky zasvětili děti do tajů hudby

25.04.2018

Hudba nepochybně patří k životu člověka. Má pozitivní vliv na rozvoj dětí především v oblasti estetického cítění, ovlivňuje všestranný harmonický rozvoj. Jak je důležité seznamovat děti s hudbou od malička, si uvědomují především pedagogové a vyučující z uměleckých škol. Z tohoto důvodu ZUŠ Vsetín pořádá pravidelně výchovně vzdělávací koncerty pro děti předškolního a mladšího školního věku.

 

 

Výchovně vzdělávací koncert, na pobočce ZUŠ Vsetín v Horní Lidči, proběhl v prostorách jídelny Základní školy Horní Lideč v pondělí 23. dubna. Navštívila ho asi stovka dětí z místní mateřské školy a žáci prvních a druhých tříd.

Školní jídelna se na chvilku proměnila v hudební muzeum. Celému prostoru dominoval obraz kouzelného zámečku „Basov nad Tenorkou". Hurvínek a Mánička, dvě oblíbené pohádkové postavy, provedli děti jak zámkem, tak i muzeem. Malí posluchači se seznámili prostřednictvím krátkých pohádek s notami, různými hudebními nástroji a jejich vznikem.

Dětem musíte přiblížit hudbu způsobem vhodným jejich věku. Hurvínka zná každý, proto vznikla myšlenka seznámit děti s hudebními nástroji prostřednictvím této oblíbené postavy", komentuje Petra Slováková, organizátorka koncertu.

Návštěvníci si během programu zkusili, že hrát na některé z nástrojů není vůbec jednoduché, a že to obnáší spoustu času a trpělivosti.

Snažili jsme se, aby byl koncert pestrý. Proto bylo povídání proloženo hrou na hudební nástroje. Naši žáci představili v podstatě všechny nástroje, které se na naší ZUŠ vyučují. Děti si tak mohou udělat obrázek o tom, který by v budoucnu chtěly vyzkoušet", komentuje průběh koncertu Petra Slováková.

Jsem ráda, že tyto akce probíhají. A to i přesto, že připravit je, obnáší spoustu práce. Nepochybuju však o tom, že mají pro děti velký význam", dodává závěrem Petra Slováková.

ZUŠ ve Vsetíně pořádá výchovně vzdělávací koncerty na všech svých pobočkách v průběhu měsíce dubna. Pokud se malým návštěvníkům těchto koncertů zalíbí některý z představených hudebních nástrojů, a zatouží ZUŠ  navštěvovat, mají možnost se přihlásit.

Přijímací zkoušky na ZUŠ ve Vsetíně budou probíhat na pobočce v Horní Lidči v pátek 1. června 2018 v době od 13,00 - 17,00. Podrobné informace naleznete přímo na stránkách ZUŠ Vsetín.

Fotogalerie ZDE

 
Děti si vyzkoušely různé hudební nástroje
Petra Slováková a Karel Kubka uspořádali pro děti výchovně vzdělávací koncert
Žáci představili nástroje,které jsou na místní ZUŠ vyučovány
Pohádkovým hradem je provedl Hurvínek s Máničkou
Hra na bicí sklidila velký úspěch
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač