Horní Lideč
oficiální stránky obce

Začal nový školní rok

03.09.2018

V pondělí, 3. září 2018, žáci, kantoři a rodiče přivítali nový školní rok 2018/2019

 

 

Už po sedmé hodině ranní bylo před Základní školou v Horní Lidči rušno. Více než tři sta dětí se shromažďovalo na nádvoří před školou a radostně se vítaly po prázdninách. Celý ten shon sledovalo s respektem osmnáct prvňáčků, kteří přišli v doprovodu svých rodičů poprvé. Ředitelka ZŠ Mgr. Gabriela Daňková nezapomněla malé žáčky přivítat a povzbudit, stejně tak i ty, kteří přicházejí na druhý stupeň ZŠ Horní Lideč z okolních škol. V neposlední řadě přivítala své kolegy a nové kantory.

Letošní školní rok je pro nás výjimečný. Před padesáti lety, tady na tomto nádvoří stáli první žáci této školy úplně poprvé. V září roku 1968 byla slavnostně otevřena budova školy. Tato událost se ponese celým školním rokem. Budeme si ji připomínat při různých setkáváních jak veřejností, rodiči, ale samozřejmě především s vámi", připomněla ředitelka školy Mgr. Gabriela Daňková.

Slavnostnímu zahájení byl přítomen starosta obce Horní Lideč, který také žáky i učitele přivítal: „Přeji vám, ať šťastně vykročíte do nového školního roku a ať je pro vás úspěšný, těším se, že se v rámci oslav krásného výročí školy budeme intenzivněji setkávat. Budeme se snažit vytvořit vám, spolu se školou a rodiči, dobré podmínky a prostředí pro vzdělávání".

"Čekají nás chvíle sváteční a také chvíle všední i těžké. Pevně věřím, že když budeme spolupracovat, zvládneme obojí" dodala na závěr zástupkyně ředitele Mgr. Martina Slováčková a vyzvala pana školníka o první letošní zazvonění, po němž se žáci odebrali do svých tříd.

Foto: Mgr. Náhlý

 

 
Slavnostní zahájení nového školního roku 2018/2019
ZŠ Horní Lideč slaví letos padesát let od svého založení
Do první třídy nastupuje 18 dětí
Vedení školy spolu se starostou obce přivítalo žáky i kantory
ZŠ Horní Lideč    Autor: Jiří Komárek – Vlastní dílo
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač