Horní Lideč
oficiální stránky obce

Kynologický klub

V roce 1997 byla při Českém kynologickém svazu založena základní kynologická organizace Horní Lideč. Činnost klubu je zaměřená na výcvik ve sportovní kynologii. Naši psovodi spolupracují s jinými kynologickými kluby v rámci Moravy, a také se Záchrannou brigádou kynologů Moravskoslezského kraje, kde působí přímo předseda klubu. S touto brigádou dosáhl Petr Daněk skvělého mezinárodního úspěchu. V roce 2012, kdy se v České republice konal Mezinárodní meeting záchranných psů tuto soutěž vyhráli a umístili se tak na prvním místě. Na žebříčku úspěšnosti tak přeskočili družstva z Maďarska a Chorvatska.


Kynologové spolupracují s Kynologickou záchrannou jednotkou České republiky, skládají zkoušky dle platných národních a mezinárodních zkušebních řádů včetně zkoušek stopařů. Na cvičišti probíhá řada soustředění a výcvikových víkendů.

Kynologický klub čítá necelou dvacítku členů. Na cvičišti můžete vidět nejen pracovní plemena psů jako je například německý a belgický ovčák, dobrman nebo knírač, ale také labradorského retrívra či čistokrevného "křížence".

Kontakt:

Petr Daněk - předseda kynologického klubu, e-mail: kontakt@zko-horni-lidec.cz, telefon: +420 777 011 267

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač