Horní Lideč
oficiální stránky obce

Letošní inscenaci VALAŠSKÉHO ŽIVÉHO BETLÉMU můžete vidět nejenom v Horní Lidči

14.12.2018

Jak se Valaši stali svědky Ježíšova narození, můžete vidět už druhý Vánoční svátek!

 

Živý betlém" je událostí, na kterou se těší a schází celá obec Horní Lideč. Myšlenka uskutečnit inscenaci o Ježíšově narození se rodila poměrně dlouho. Členové salesiánského hnutí ze Vsetína ji odehráli v Lidči poprvé v roce 1999. Již v dalším roce se obec společně s mládeží, scholou a muzikanty, pustili do nácviku sami.

Téměř dvacet let se představení každý druhý rok odehrává v průběhu vánočních svátků před kostelem sv. Václava. Jak jde čas, mění se herci, přibývají noví koledníčci a z těch původních se stali pastýři či mudrci. Jádro účinkujících zůstává stejné.

V letošním roce však uvidíte zcela nové ztvárnění tohoto příběhu. Scénář k inscenaci „Jak sa Valaši stali svědkama Ježíšova narození" napsala Sára Matůšová. Těšit se můžete na zcela nový příběh, nové postavy, cimbálovou muziku Kaňůr a valašské písničky, ovečky a jiná zvířata pana Molka. Stejná zůstává radost, nadšení a chuť oslavit společně, pěkně a valašsky narození Spasitele světa!

Přijďte na svátek sv. Štěpána v 16,00 hodin ke kostelu v Horní Lidči! Bude pro vás připraven vánoční punč a čaj, jejich koupí se nejenom zahřejete, ale také podpoříte projekt organizace Mary´s Meals, která zajišťuje jídlo pro chudé děti.

A pokud nestihnete živý betlém v Horní Lidči, anebo pokud ho budete chtít vidět znovu, přijeďte herce podpořit na Svatý Hostýn! V loňském roce byla založena tradice pořádání živých betlémů před svatohostýnskou bazilikou. Letos mají Lidčané tu čest zahrát příběh o narození Ježíška 31. prosince 2018, krátce po poledni, na jednom z nejnavštěvovanějších poutních Mariánských míst na Moravě!

Vypraveny budou autobusy z Horní Lidče. Plánový odjezd v 9,00 od zastávky u kostela sv. Václava a předpokládaný návrat do 16,00 hodin. Zájemci se mohou zapisovat v Informačním centru (budova betléma v HL), sakristii kostela v HL nebo na telefonním čísle +420 737 701 047.

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač