Horní Lideč
oficiální stránky obce

LiStOvÁnÍ v knihovně v Horní Lidči

03.10.2018

Prožijte knihu všemi smysly v Knihovně Horní Lideč v pondělí 8. října

 

 

Projekt „Listování" je cyklus scénických čtení, jehož úkolem je představit zajímavé a aktuální knihy, které se objevují na trhu.  Vybraní autoři své dílo, nebo určitou knihu před diváky interpretují v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo.

Za dobu své existence tento projekt dokázal, že „má smysl", má své věrné diváky, kteří si představované knihy často čtou, stejně jako další knihy představovaného autora. LiStOVáNí tak výborně podporuje čtenářství jako takové. Svou živou akční formou dokazuje především dnešní mladé generaci, že dnes, kdy je možné skoro všechno, pořád ještě není kniha pasé.

V knihovně v Horní Lidči v rámci LiStOVáNí představí herec Lukáš Hejlík knihu Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě. Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních. Lukáš Hejlík je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.

Backman o knize říká: „Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já."

 

Listování se uskuteční v Knihovně Horní Lideč v pondělí 8. října od 18,00 hodin.

Vstup je ZDARMA.

 

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač