Horní Lideč
oficiální stránky obce

Mezi oceněnými hasiči byla i Petra Chovancová z Horní Lidče

07.02.2019

Ministr vnitra Jan Hamáček ocenil nejlepší sportovce z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Největším úspěchem roku 2018 byla zlatá medaile z mistrovství světa v požárním sportu. 

 

Ve středu 6. února 2019 se sešel ministr vnitra Jan Hamáček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba a starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka s nejlepšími hasičskými sportovci roku 2018.

Oceněn byl v prvé řadě největší sportovní úspěch loňského roku, kdy společná reprezentace HZS ČR a SH ČMS přivezla z mistrovství světa v požárním sportu družstev na Slovensku zlatou medaili. Češi se tak se součtem 11 bodů stali poprvé v historii mistry světa v požárním sportu.

 Ministr vnitra ocenil také reprezentaci žen SH ČMS, která ze stejného mistrovství přivezla stříbrnou medaili v celkovém pořadí. Ženy tak navázaly na svůj úspěch z mistrovství světa v roce 2017, kdy vybojovaly dokonce prvenství.

Poslední oceněnou skupinou sportovců byli tzv. „nejtvrdší hasiči". Tedy reprezentace HZS ČR v TFA, která se zúčastnila 13. ročníku Světových hasičských her v Jižní Koreji. I přes obrovskou konkurenci 7000 účastníků z 65 zemí přivezli čeští hasiči řadu cenných kovů. Medaile získali čeští hasiči ve všech věkových kategoriích soutěže TFA a k tomu ještě v dalších doprovodných disciplínách TUG OF WAR - PŘETAHOVÁNÍ LANEM a běhu na 5000 m.

Mezi oceněnými z řad žen byla také Petra Chovancová z Horní Lidče, která úspěšně reprezentuje Českou republiku v hasičském sportu již pátým rokem. „ Velmi si tohoto ocenění vážím a pevně věřím, že letos budeme stejně úspěšní jako loni", hodnotí Petra Chovancová, která se momentálně začíná na nadcházející sezónu pilně připravovat.

FOTO: galerie SH ČMS

 
Petra Chovancová reprezentuje ČR již pátým rokem
Z loňského MS přivezla ženská reprezentace stříbrnou medaili
Nejlepší hasiči roku 2018
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač