Horní Lideč
oficiální stránky obce

Moto-club Horní Lideč

"V létě roku 2006 se vydala čtyřčlenná skupina z Horní Lidče na výpravu do Rumunska a na Ukrajinu. Co kilometr, to porucha. A ještě aby ne, když jsme jeli na padesát let starých „jawkách. Po týdnu jízdy v dešti po rozbahněných ukrajinských „silnicích" jsme propadli trudnomyslnosti. Posledních pár kapek naší valašské slivovičky nám ale dalo druhý dech a vnuklo myšlenku: Přece v tom nebudeme sami! Ať si to zkusí i druzí! A tak vznikl nápad založit motoklub," vypraví jeden z motorkářů.

Myšlenka našla oporu a v současnosti má motoklub kolem třiceti členů, mnoho krásných veteránů i moderních motocyklů. Hornolidečští motorkáři mají za sebou výpravy přibližně do dvaceti evropských zemí. Projeli je od Albánie přes Ukrajinu a Pobaltí až do dalekého Finska. Během celého roku pořádají a navštěvují různé akce, vyjížďky, výpravy či jiné motosrazy. Každé léto se najde skupina nadšenců, která reprezentuje motoklub ve světě.

Cílem motoclubu nejsou jenom renovace motocyklů a cestování po nejrůznějších státech Evropy, ale v obci dopomáhají k udržení kulturních a společenských tradic. Fašankový průvod pořádaný Moto-clubem Horní Lideč, který v obci už po několikáté jeho členové organizují, je nezapomenutelný a pro své originální masky znám po celém okolí.

Kontakt:

Josef Slánský, předseda, e-mail: xslansky@seznam.cz, telefon: +420 733 102 858

 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač