Horní Lideč
oficiální stránky obce

Myslivecké sdružení Horní Lideč

Zdejší myslivecká společnost má přibližně dvacítku členů a hospodaří na více než šesti set hektarech plochy. Hlavní náplní myslivecké činnosti je celoroční starost o zvěř. Nespočívá to jen v zimním přikrmování, ale v době, kdy se kosí louky traktory, myslivci chodí a vyhánějí mláďata z luk a polí.

Myslivci se aktivně zapojují do dění v obci. Pravidelně pořádají myslivecký ples, na kterém si můžete dát vyhlášený zvěřinový guláš nebo výbornou svíčkovou. Samozřejmě od mistra kuchaře, kterým není nikdo jiný než pan Jaroslav Skřipka. Zvěřinové speciality myslivci připravují i na různé kulturní akce, které pořádá obec. Vždy se po nich jen "zapráší".

Neodmyslitelností je pořádání honů a poslední leče, kde se podle myslivecké tradice vzdá holt ulovené zvěři. Myslivci v Horní Lidči mají také tři lovecky upotřebitelné psy. Na jednom z lačnovských rybníků, který je v katastru obce Horní Lideč, chovají divoké kachny. Na starost mají také „mysliveckou chatu", která je využívaná pro pořádání kulturních a společenských akcí. 

Na vlastní náklady myslivecké sdružení v Horní Lidči umísťuje pachové ohradníky, které zabraňují srážce zvěře s autem nebo vlakem. Povinností členů myslivecké společnosti je také pravidelné proškolování o manipulaci se zbraní a cvičné střelby.

Kontakt:

Emil Pechál, předseda mysliveckého sdružení, telefon: +420 732 555 977

Vojtěch Číž, myslivecký hospodář, telefon:

Richard Kovalčík, jednatel, e-mail: rkovalcik@email.cz, telefon: +420 603 869 995


 
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač