Horní Lideč
oficiální stránky obce

Vánoční strom znovu rozzářil naši obec

11.12.2018

V předvečer druhé adventní neděle přišli lidé k betlému rozsvítit vánoční strom

 

Akce s názvem „Adventní zpívání u betlému" se uskutečnila v sobotní podvečer (8. prosince) před betlémem v Horní Lidči. Už v odpoledních hodinách se obcí rozléhala hudba a začali se zde scházet lidé.

Po přivítání následoval krátký kulturní program, o který se postarali mimo DH Kotáranka a CM Kaňůr, také děti ze ZŠ Horní Lideč a Valášci.

Děti, pod vedením Mgr. Šenkeříkové, nacvičily krátkou scénku, připomněly, jak slavili dobu adventní a Vánoce naši předci. Co máme dodnes společné a co už je spíše rarita, co se na Štědrý den jedlo a pilo, a co bylo důležité udělat pro zachování úrody či zdraví v dalším roce.

Na starobylé lidové adventní zvyky a tradice poukázala ve svém vystoupení také mládež z FS Valášek, která závěrečnou valašskou písní „Vánoce, Vánoce skoroli budete" naladila všechny přítomné do blížících se Vánoc.

Rozsvícení stromu předcházel projev starosty obce Josefa Tkadlece, který všechny přivítal, popřál všem krásné dny adventní a vybídl k občerstvení: „Ne vždy se stává, že když toho moc sníme a vypijeme, je to pro dobrou věc. Dnes je tomu ale skutečně tak! Děkuji vám, že jste se tady sešli, prožijte krásný zbytek adventní doby a radostné Vánoce!"

Po setmění se rozzářil vánoční strom. Tento, zejména dětmi očekávaný okamžik, byl provázen potleskem. Prostor byl naplněn nejenom přátelskou atmosférou, ale také vůní svařáku a kyselice. Jejím prodejem bude podpořen provoz Nemocnice Milosrdných bratří ve Vizovicích.

Fotogalerie: ZDE

 

 
Lidé přišli společně rozsvítit vánoční strom
Vánoční strom rozzářil Horní Lideč
CM Kaňůr
Vystoupení dětí ze ZŠ Horní Lideč
FS Valášek
DH Kotáranka
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač