Horní Lideč
oficiální stránky obce

Výstava fotografií obce HORNÍ LIDEČ byla zahájena

12.12.2018

Slavnostní vernisáží byla zahájena výstava fotografií Jaroslava Rumánka s názvem HORNÍ LIDEČ - místo pro život.

 

V zasedací místnosti betlému můžete od soboty 8. prosince 2018 vidět pětadvacet obrazů zachycujících obec Horní Lideč ve čtyřech ročních obdobích.

Fotografie jsou součástí stejnojmenné knihy, která zachycuje obec dnešních dnů a její obyvatele. Jedná se o součást kompletu dvou knih o obci, historické a současné, která vznikla právě na základě uměleckých fotografií Jaroslava Rumánka. Komplet vznikal v rozmezí dvou let, čas pro vznik fotografií byl však mnohem kratší.

Když jsem dostal nabídku na fotografování knihy o Horní Lidči, tak jsem ji hodně zvažoval, protože bylo velmi málo času na celé focení. Měl jsem na to pouze rok a čtyři měsíce. To znamená, že bylo potřeba vše co nejvíce promyslet a zkoordinovat tak, abychom to zvládli. Již dlouho jsem však přemýšlel, že bych rád nafotil podobný projekt, a proto jsem do toho šel i s tímto časovým rizikem", vzpomíná fotograf Jaroslav Rumánek.

Samotné focení také nebylo jednoduché. „Během focení vyvstala spousta nečekaných překážek a především počasí příliš "nespolupracovalo", ale snažil jsem se udělat maximum proto, aby se fotografie líbili. Zároveň bych rád zmínil, že hodně cestuji a na cestách samozřejmě fotím. Za 12 let, kdy se fotografování věnuji, jsem dospěl k názoru, že se dá hezká fotka při troše snahy a štěstí udělat všude. Nicméně ty nejlepší fotografie vzniknou pouze tam, kde to dobře znám a tím je okolí našeho domova. Mým cílem bylo zachytit obec Horní Lideč tak, jak ji možná ani neznáte. Ale to, zda jsou fotografie povedené, musí už ohodnotit jiní. Já doufám, že návštěvníky alespoň trochu potěší", dodává závěrem Jarek Rumánek.

Zda fotograf dostál svému úmyslu, a zda jsou fotografie nevšedním náhledem na obec Horní Lideč, se můžete přesvědčit až do konce února 2019. Výstava je instalována v zasedací místnosti budovy betlému v Horní Lidči.

Fotografie ze slavnostní vernisáže ZDE.

 
Fotograf Jaroslav Rumánek
Pozvánka na výstavu
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač