Horní Lideč
oficiální stránky obce

Ze školkáčků rostou nadějní výtvarníci

10.12.2018

Děti z Mateřské školy se svými výtvarnými dílky nejen soutěží, dělají s nimi také radost

 

Nástěnky v MŠ Horní Lideč zdobí výtvarná díla dětí. Jsou často obměňována podle ročních období, nebo na základě rozličných témat, která zrovna probírají. A mnohá z nich jsou opravdu velmi zdařilá.

Když atraktivní časopis pro pedagogy, Informatorium 3-8, vyhlásil celostátní výtvarnou soutěž s názvem „ Svět kolem nás", mateřská škola v Horní Lidči se zapojila také. Děti nakreslily na dané téma obrázek a několik z nich zaslala ředitelka školy Dagmar Dubnická do soutěže.

Z velkého množství maleb, které do redakce časopisu dorazily, se Lidčanská školka dostala do užšího výběru třinácti školek a školních družin. Nakonec MŠ Horní Lideč obsadila čtvrté místo a vítězný obrázek byl publikován v prosincovém vydání časopisu.

Jsme pyšní na to, že čas a energie, kterou dětem věnujeme, se zúročila a obrázků našich dětí si všimla i komise v Praze. Teď už se děti mohou těšit na zaslouženou odměnu" dodává s úsměvem ředitelka Dagmar Dubnická.

Výtvarný um dětí se však ve školce rozhodli zúročit i jiným způsobem. Maličkost, jako vlastnoručně vyrobené a namalované přáníčko, může udělat obrovskou radost a vykouzlit úsměv na tváři a vědomí, že na člověka někdo myslí a věnuje mu svůj čas, potěší více než hmotné dary. Platí to především teď, před Vánoci.

Proto se děti připojily k vánočnímu projektu „Úsměv pro seniory", který vnikl ve spolupráci s nadací Taťány Kuchařové. Vyrobily přáníčka, nakreslily obrázky a ty byly zaslány na adresu nadace.

Věříme, že i náš dáreček někoho potěší a naše maličkost bude k radosti babičkám a dědečkům, kteří nemají to štěstí a jsou na Vánoce sami" uzavírá Dagmar Dubnická.

 

 
Do projektu "Úsměv pro seniory" se zapojila i MŠ z Horní Lidče
"Svět kolem nás" očima dětí z MŠ Horní Lideč
 
 
 
© 2015 NOWONET media, s.r.o.

 

 
 

Kontakty na obecní   úřad

Mons. Jan Machač